iATF 9.7 psaní všemi deseti + Skupiny a RSS texty

Program iATF (internet ATF) je plnou verzí programu "ATF - psaní všemi deseti" rozšířenou o Skupinové psaní a RSS texty.

Cílem skupinového psaní je motivace studentů při výuce psaní všemi deseti. Na webu www.iatf.cz lze zakládat skupiny pro pořádání soutěží v psaní všemi deseti. Skupina má své jméno, heslo a přiřazený text pro psaní. Učitel založí skupinu pro společné psaní a přidělí jí text. Sdělí studentům jméno skupiny a heslo do skupiny. Po úspěšném přihlášení do skupiny lze do programu iATF natáhnout aktuální text. Výsledky psaní jsou ukládány do databáze a jsou zobrazovány formou žebříčku pro příslušnou skupinu a přiřazený text. Podrobné informace jak skupinové psaní funguje naleznete na www.iatf.cz.Manuál psaní všemi deseti


Stahování RSS článků z internetu získáte nekonečné množství aktuálních textů pro psaní všemi deseti.

Zdánlivě záhadná zkratka RSS v sobě skrývá moderní nástroj pro publikování obsahu internetových stránek. Do ATF byl doplněn panel s obdobou RSS čtečky, kde můžete z libovolné RSS URL okamžitě stáhnout titulky.

Zadáme RSS adresu a natáhneme příslušné titulky. Po vybrání titulku se natáhne text článku a okamžitě můžeme článek opisovat ve stadardních ATF režimech včetně procvičování, vyhodnocování a archivace.

Texty článků jsou určeny pro procvičování psaní všemi deseti. Abychom mohli text použít i pro zpestření základního kursu, jsou zde kromě plného článku nebo souhrnu článku následující možnosti:

a) Slova pro lekci ve výuce: Z textu jsou vybraná pouze slova, která neobsahují neprobrané znaky.
b) Text pro lekci ve výuce: Z textu jsou vybrané pouze probírané znaky.

K výuce psaní všemi deseti potřebujete hlavně silnou vůli trénovat. Program iATF se Vám stane dobrým pomocníkem a zajímavé texty Vás zaujmou a usnadní pravidelné psaní.